Naši leopardi - Our Catahoulas

Franceska Šumící křídla

se narodila 17. 11. 2004 v ch. st. Šumící křídla Ing. Gerharda Steina po obou rodičích importovaných ze zámoří.

Franceska - Firi je velmi všestranná fena, která splnila všechny testy pracovních vloh, tj. práce s dobytkem, lovecké vlohy (barva, divočák), mantrailling, coursing.

Složila zkoušku ZOP jako jedna z prvních LC a má ráda zejména akční disciplíny, jako je koloběžka a práce s dobytkem.

Byla úspěšná i ve své výstavní kariéře a získala celkem hladce titul JCh a Ch ČR během 9 výstav.

Zdravotní testy a charakteristiky: HD B/B (MVDr. M. Pepřík), plnochrupá, přítomnost merle genu - Biofocus: MM (MaM), chovná.

 

She was born in November 17, 2004 in the kennel of Gerhard Stein (Sumici kridla) out of both parents imported from overseas.

Franceska - Firi is very versatile female, she was tested successfully for her working instincts (herding cattle, hunting and baying wild hog, mantrailling, coursing). She passed her exam from basic obedience, but she loves mainly action - so scooter and herding are her favorite activities. She was also quite successful in her "Show" carrier - she reached her Junior Champion and Champion title within 9 dog shows.

Health tests and characteristics: HD B, full dentition, scissor bite, the merle gene presence tested by Biofocus as MM (MaM), BAP.

Barney Besavej

se narodil 30. 1. 2009 v naší ch. st. - viz vrh B BESAVEJ.

Barney je v současné době ve velmi obtížném období dospívání. Je to velmi sebevědomý pes, který již v podstatě převzal vedení celé domácí smečky.

Mezi jeho přednosti patří radostná a obětavá práce v zápřahu (zejména koloběžky). Má dobré honácké vlohy, nicméně je příliš sebevědomý a neopatrný, takže ještě potřebuje více sebekontroly a zkušeností. Pachové práce nejsou zatím jeho nejoblíbenější, nicméně má dobrý nos, stejně jako jeho ostatní sourozenci z vrhu B a když dostane příležitost, jistě se dobře uplatní. Miluje spíše akční činnosti, stejně jako jeho matka, tj. např. coursing.

Zdravotní testy a charakteristiky: HD -A/A (MVDr. M. Pepřík), plnochrupý, nůžkový skus, uchovněný v CC EU, přítomnost merle genu - Biofocus: mM.

 

He was born on January 30, 2009 in our kennel - see the litter B Besavej.

Barney is now in his worst period of maturing. He is very selfconfident male and he already has taken a lead of my home pack. He loves scooter or bikejoring. He has  good herding instincts, but he needs more self-control and experience with cattle. He inherited a good nose and tracking abilities similarly as his littermates of the litter B, but he is not yet focused on this discipline. He took more after Franceska, thus he likes any action.

Health characteristics: HD A/A, full dentition, scissor bite, BAP, the merle gene - Biofocus: mM.

 

Beryl Besavej

je sestra Barneyho. Je to velmi inteligentní, drobnější fenka, která má stejné sebevědomí i některé ostatní vlastnosti, známé u její babičky, So. Sloughs Kathy.

Její největší předností a zájmem je velice dobrý nos, který používá lépe a častěji než ostatní a který zdědila po svém otci (Adolf Šumící křídla) a také dědovi (Cats Cradles Car). Je to specialista a ostatní činnosti pro ni nejsou příliš zajímavé, i když je schopná je vykonávat.

Zdravotní testy a charakteristiky: HD - A/A (MVDr. Pepřík), plnochrupá, přítomnost merle genu: mMa (Laboklin), uchovněná v CC EU.

 

Beryl is a littermate of Barney. She is an intelligent, middle sized female with a selfconfidence and character similar to her grand-dam, So. Sloughs Kathy. She is focused on using her nose more than others. She inherited this ability after her sire, Adolf, and her grand-sire, Cats Cradles Car. She is a specialist and other activities are not her cup of tea, even if she is able to perform other tasks.

Health characteristics: HD A/A, full dentition, the merle gene presence: obligatory mM (mMa), BAP.

 

Windridges Trapper

 

29. 4. 2005 – 10. 9. 2018

Byl to pes lehčí konstituce a vynikajících pracovních vloh. Miloval všechny akční činnosti, v lese byl jako doma, ale měl problém s městskou civilizací.  

Zdravotní testy a charakteristiky: HD B/B (MVDr. M. Pepřík), chybí 2 x P3, přítomnost merle genu - Biofocus: mm, chovný, Vemodia: m/m, S/S.

 

Trapper was owned by Gerhard Stein, but he lived in my facility.

April 29, 2005 – September 10, 2018.

He arrived from California. He was a gentle, middle sized male with excellent working instincts and abilities (herding, hunting, coursing). He was easy in wilderness, he loved running in forrest, but he was uneasy in cities and civilization.

Health characteristics: HD B/B, missing two P3, the merle gene tested by Biofocus: mm, BAP. Vemodia - m/m, S/S.


Hunter DGs Jethro

se narodil 21. srpna 2014 v Litvě. Jeho matkou je Beryl Besavej. Po svém otci Camano Islands Banditovi zdědil nekonfliktní povahu, což je teď velmi užitečné pro jeho současné využití, canicross. Běhá rád a dobře a nemá problémy s ostatními závodníky.

Je plnochrupý, ale jeho těsný klešťový skus ho pro nás vyřadil z chovu a proto byl v r. 2017 vykastrován.

Testy: merle gen - Ma/Mc (Laboklin), ředění - D/d (Laboklin)

He was born on 21 August 2014 in Lithuania. His dam is Beryl Besavej. He has got his nonconflicting character after his sire, Camano Islands Bandit. It is very pleasant now for his current activities, caniscross. He loves running and he has no problems with other competitors.

He has full dentition, but his tight level bite excluded him from our breeding programme, therefore he has been neutered.

Tested for the merle gene as Ma/Mc (Laboklin) and for the dilution as D/d (Laboklin).  Kontakt

Besavej - Hana Koutková

CZ - 342 01 Strašín u Sušice 69

+420 - 607 696 175


Děkujeme všem, kteří si i bez našeho souhlasu a vědomí stáhli materiály z našich stránek, za to že dělají reklamu ch. st. Besavej.


Novinky News

09.11.2016 13:08

Genetika barev catahouly – Malujeme portrét

Knížku od Mary Langevin: Catahoula Coat Color Genetics - Painting The Canvas

najdete i v českém překladu na:

www.catscradlecatahoulas.com/html/catahoula_coat_color_genetics.html

Celý článek

—————

31.10.2017 11:33

Výsledky EALC/NALC Show 2017

Results of EALC/NALC Show 2017 in Mitrov:

Mantrailing, Level II (Advanced): Hunter DGs Majorie – 1st place

Herding, Level I: Hunter DGs Lady Lussy – 2nd place

Tracking, Level I: Hunter DGs Lady Lussy – 4th place 

Bikejoring: Hunter DGs Jethro – 2nd place

Conformation:

Class: Females 1 year and older without litter: Group 1: Hunter DGs Majorie – 1st place

                                                                    Group 2: Hunter DGs Lady Lussy – 1st place

Best of Show Female: Hunter DGs Lady Lussy

Reserve of Show Female: Hunter DGs Majorie  

Celý článek

—————